FCM

PŘESNÉ A V REÁLNÉM ČASE PROVEDENÉ SČÍTÁNÍ SOMATICKÝCH BUNĚK V SYROVÉM MLÉCE

somacount-FC-Auto
5

Technické specifikace*

Rozsah měření 0-10,000,000 SCC/mL
Typ mléka Kráva, koza, ovce, buvol, …
Přesnost < 10% (ISO 13366-1)
Opakovatelnost Rozsah (/μL)
100-300
300-500
> 500
Specifikace
Cv< 6%
Cv < 4%
Cv < 3%
Carryover < 1% (typicky < 0,5%)
Napětí 110/220V | 50/60Hz
Rozměry
(DxŠxV)
61 x 66 x 39,4 cm
Váha 45,4 kg
Připojeno k lokální databázi a vzdáleně přístupné.

*Specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.

5

Optimální kontrola počtu buněk v syrovém mléce v reálném čase

Somacount FCM je výsledkem mnohaletých zkušeností v oblasti průtokové cytometrie a ilustruje odbornost společnosti Bentley Instruments v spolehlivém, přesném a v reálném čase určování počtu somatických buněk v syrovém mléce. K dispozici v několika verzích, FCM je vybaven duálním kanálem a dopravním pásem, který automatizuje odběr vzorků s maximálním průtokem 600 vzorků/hodinu.

5

Ověřená technologie pro počítání somatických buněk v syrovém mléce

Somacount FCM je založen na technologii průtokové cytometrie s emisí a detekcí signálu fluorescence pro počítání somatických buněk v syrovém mléce.

Vzorek mléka je nejprve ošetřen inkubačním činidlem, které se skládá z čisticího pufru a fluorescenčního značení, které proniká somatickými buňkami a zbarvuje jejich DNA/RNA. Část směsi je pak vstříknuta do průtokového cytometru, ve kterém jsou somatické buňky zarovnány a vystaveny intenzivnímu laserovému paprsku k vytvoření fluorescenčního signálu. Fluorescenční signál je zachycen optikou, filtrován a detekován fotomultiplikátorem. Intenzita a šířka fluorescenčních pulzů jsou pak zaznamenány k vytvoření křivky distribuce vrcholu a ohraničeny detekčními prahy k určení počtu somatických buněk.

FCM se skládá ze dvou přesně identických kanálů (tok tekutiny a optika). Tento design poskytuje výhodnou redundanci: pokud dojde k anomálii v jednom kanálu, operátor může jednoduše změnit parametry a pokračovat v analýze na jediném kanálu s maximální rychlostí 300 vzorků za hodinu.

Analytický výkon FCM plně splňuje požadavky norem ISO 13366-2|IDF 148-2:2006, AOAC a ICAR pro výpočet somatických buněk v mléce.

Technical Specifications*

Measuring range 0-10,000,000 SCC/mL
Type of milk Cow, goat, sheep, buffalo, …
Accuracy < 10% (ISO 13366-1)
Repeatability Range (/μL)
100-300
300-500
> 500
Specifications
Cv< 6%
Cv < 4%
Cv < 3%
Carryover < 1% (typically < 0,5%)
Voltage 110/220V | 50/60Hz
Dimensions (WxDxH) 61 x 66 x 39,4 cm
Weight 45,4 kg
Connected to the local database and accessible remotely

* Specifications subject to change without notice.

Somacount FCM je plně standardizován podle normy ISO 9001 a využívá standardizované lyofilizované CRM (Certified Reference Material) standardy SCC.
Tyto vzorky s dlouhou životností lze rychle rekonstituovat a použít k standardizaci, kalibraci nebo provádění pravidelných kontrol, aby se zajistila optimální výkonnost přístroje.

 

Modul FCM lze kombinovat s modulem FTS, FT-MIR spektrometrem, pro kompletní a současné analýzy chemického složení mléka a složení somatických buněk.
Tento automatizovaný systém byl navržen pro mlékárenské laboratoře, které potřebují extrémně spolehlivé, rychlé a přesné výsledky. Jsou k dispozici tři verze (400, 500 a 600 analýz/hodinu).

5

ÚDRŽBA A PODPORA

Služba zákazníkům vždy byla prioritou společnosti Bentley Instruments. Zaručujeme našim zákazníkům promptní pomoc pro optimální produktivitu.
Abychom zaručili nejvyšší úroveň produktivity, náš tým techniků se stará o instalaci, školení a diagnostiku vzdáleně i lokálně.
Platforma FreshDesk je k dispozici po registraci a poskytuje přístup k naší e-službě.

E-ticketová služba umožňuje položit našim inženýrům dotazy ohledně vašich problémů, technické databáze (historie zařízení, technické poznámky, manuály...), diagnostické nástroje (problém/řešení), celosvětovou síť výrobních inženýrů a servis po prodeji pro rychlou a interaktivní pomoc, která je k dispozici kdykoli.